Aktuality - archiv

Dovolená 2017

14. června
Dovolená 2017

dovoluji si oznámit, že od pátku 30. 6. 2017 do úterý  18. 7. 2017 bude v našem eshopu dovolená. Posledním odesílacím dnem bude čtvrtek 29. 6. 2017, tento den ještě odešleme i objednávky došlé do 11 h.

Objednávky po datu 30. 6. 2017 budeme přijímat, odeslání bude až po 18. 7. 2017, kdy opět začne standardní provoz.

Děkujeme za pochopení a přejeme i Vám příjemnou dovolenou

Tým ráj-not.cz

Jak se naučit noty – začněte u hudební abecedy

23. května

Určitě si vzpomínáte. Sedm not (C, D, E, F, G, A, H) zapsaných do notové osnovy od c1, začínajících pod linkou a střídajících linku a mezeru patří k základní výbavě každého hudebníka. Měli byste být schopni identifikovat danou notu na první pohled a ne si ji pokaždé pracně odpočítávat jako ve škole. Tím ale celá anabáze jak číst noty teprve začíná. Noty musíme dělit dle výšky do oktáv a přiřadit jim příslušné příjmení a identifikovat příslušný klíč. Ten základní (G neboli houslový) se používá u houslí a vysokých dechových nástrojů. Basový klíč (F) pak u tzv. nízkých dechový nástrojů, violoncella a kontrabasu. Měli bychom znát délku jednotlivých not a jejich předznamenání (odrážka, béčko, křížek apod.).

Klavírní soutěž Beethovenovy Teplice

28. dubna
Klavírní soutěž Beethovenovy Teplice

Teplická konzervatoř ve spolupráci se ZUŠ Teplice za podpory Ústeckého kraje pořádala klavírní soutěž pro mladé pianisty BEETHOVENOVY TEPLICE zaměřenou na dílo hudebního génia Ludwiga van Beethovena. 2. ročník soutěže se uskutečnil 11. a 12. března 2017
Tuto soutěž podpořila i firma Dolce music s.r.o. výrobou dárkových poukazů pro výherce soutěže. Fotografie ze soutěže najdete i na facebooku 

Varhanní koncerty z cyklu Cesta po varhanních skvostech

26. dubna
Varhanní koncerty z cyklu Cesta po varhanních skvostech

Přijměte prosím co nejsrdečnější pozvání pro Vás i všechny Vaše známé a příznivce (nejen) varhanní hudby na varhanní koncerty z cyklu Cesta po varhanních skvostech. 

Hudební veletrh - Musikmesse 2017

4. dubna
Hudební veletrh - Musikmesse 2017

Ve čtyřech dnech 5.–8. dubna se každé jaro ve Frankfurtu nad Mohanem setkávají výrobci a obchodníci, profesionální, poloprofesionální i amatérští hudebníci, aby se seznámili s nejnovějšími výrobky a inovacemi – od klasických nástrojů, akustických, elektrických a basových kytar, žesťových, dřevěných dechových nástrojů, perkusí a keyboardů k elektronickému vybavení, počítačového hardwaru a softwaru.
Rozhodně byste si neměli nechat ujít zahajovací koncert první den veletrhu, na kterém vystoupí světoznámí mladí pianisté. Během veletrh bude také uděleno několik významných cen pro osobnosti ze světa hudby i školní hudební skupiny.

Super poštovné pro malé objednávky

24. března

Nabídky zvýhodněné ceny poštovného pro malé zásilky. Dopravce - Česká pošta (platba převodem) 69 Kč (cenné psaní do velikosti A4 a 1kg váhy).

La La Land - pro klavír

8. února
La La Land - pro klavír

La La Land je americký romantické muzikálové komediální drama z roku 2016. Hlavní role hrají Ryan Gosling, Emma Stone, John Legend, Rosemarie DeWitt a J. K. Simmons. Film vypráví příběh muzikanta a začínající herečky, kteří se potkají a zamilují v Los Angeles.
Film měl premiéru na Benátském filmovém festivalu 31. srpna 2016. Na předávání cen Zlatý glóbus získal film sedm nominací. Film si též úspěšně vedl při nominacích na Oscara, kdy byl nominován celkem ve čtrnácti kategoriích, stejně jako v minulosti snímky Titanic a Vše o Evě.
Vydavatelství Faber připravili pro filmové fanoušky dvě vydání a to pro klavír: Easy piáno (jednoduchá úprava skladeb) a PVG - melodická linka a klavírní doprovod, anglické texty a akordy.

Zdroj: Wikipedie

Tajný život mazlíčků / The Secret Life of Pets

1. února
Tajný život mazlíčků / The Secret Life of Pets

Co dělají vaši čtyřnozí miláčci, když nejste doma? Odpověď na otázku, kterou se trápí každý kočičkář a pejskař, najdete v animované komediální lahůdce Tajný život mazlíčků.

V titulu najdete 14 skladeb pro klavír sólo z oblíbeného stejnojmeného dětského filmu "Tajný život mazlíčků".

Balada pro banditu - dotisk

31. ledna
Balada pro banditu - dotisk

Balada pro banditu je slavný muzikál o velké lásce a ještě větší zradě, o mužích, v kterých se zabydlel vztek a o ženách, který ten hrozný vztek umí z těch mužů vylíbat a vykousat a vyhladit. Balada pro banditu vznikla v roce 1975 na texty Milana Uhde. Vhodné pro klavírkytaru a zpěv (české texty, melodie, akordy - klavírní doprovod)

Autor:

Miloš Štědroň se narodil 9. února 1942 v Brně v hudbymilovné rodině. Matka byla učitelka hudby, otec hudebník, strýcové Vladimír Štědroň skladatel, Bohumír Štědroň muzikolog a Jan Štědroň houslista.

Drobné dárky pro soutěže a besídky.

23. ledna
Drobné dárky pro soutěže a besídky.

Drobné dárky jistě potěší všechny, kteří dělají radost prostřednictvím hudby. Krásný dárek je odměna za dlouhé hodiny cvičení a zároveň je i motivací pro další práci.
V naší nabídce najdete: tužky, gumy, pravítky, dárkové sety a další drobné dárky pro soutěže a besídky.

Slevy a doprodeje not v lednu 2017

3. ledna

Od začátku měsíce ledna 2017 budou až do vyprodání skladových zásob nabízeny tituly ze slevou. Jedná se o vánoční tituly nebo tituly v doprodeji. Starou cenu titulu i slevu najdete du slevněného zboží. 

Tým Ráj-not.cz

Do výroba - Pero plastové kuličkové fialové

5. prosince 2016
Do výroba - Pero plastové kuličkové fialové

Dnes nám dodal výrobce nové pera růžové a modré. Skladem je velké množství za novou cenu. Zboží odesílame ihned.

Audio Online/(Book/Online Audio)

22. listopadu 2016
Audio Online/(Book/Online Audio)

U řady titulů se můžete nyní setkat s novým pojmem "Audio Online". Jedná se soubory (MP3, Video, PDF) které, si můžete stáhnout na webových stránkých výrobce a dál sním pracovat ve svém počítači, jednoduše přenášet na pevném disku a přehrávat. Součástí titulu je originální kód a webové stránky, které Vám umožní přehrát nebo stáhnout si hudební ukázky a doprovody v sešitě uvedených postupů.

Tým Ráj-not.cz

Hodnocení obtížnosti u jednotlivých zahraničních titulů

20. listopadu 2016

Beginner (úplný začátečník, nemá žádné předchozí hudební znalosti)

Easy (velmi jednoduchá úprava skladby, vhodné pro přípravný až 2. ročník dle dosažených dovedností)

Intermediate (zjednodušená úprava skladby, vhodné pro 3. až 4. ročník dle dosažených dovedností)

Intermediate / Advanced (plnohodnotné skladby bez arr* , 5. až 7. ročník dle dosažených dovedností)

Advanced (plnohodnotné skladby bez arr* složitá obtížnost skladby, profesionální hudebníci, konzervatoř nebo vysoká hudební škola)

Náš zkušený tým hodnotil úroveň dovedností a třídění obtížnosti pro jednotlivé produkty, nicméně stále se jedná o subjektivní proces a výše uvedené řazení slouží jako vodítko při výběru vhodné skladby pro zákazníka.

arr* - aranžování, úprava hudební skladby.

Tým rájnot.cz

Zemřel písničkář Leonard Cohen

11. listopadu 2016
Zemřel písničkář Leonard Cohen

Zemřel básník a písničkář Leonard Cohen
„S hlubokým zármutkem oznamujeme, že legendární básník, písničkář a umělec Leonard Cohen zesnul. Ztratili jsme jednoho z nejuznávanějších a nejplodnějších vizionářů," uvádí se v prohlášení, podle něhož proběhne vzpomínková akce na Cohena v Los Angeles.

Zdroj ČTK

<— předchozí 1 2 3 4 5 6 ... 8 další —>